Sır Dolu İstanbul

Aslında sen bunların hepsisin... Yani İstanbul gibisin. ozan, deniz fenerleri inşa eden biri, bir Osmanlı saray ressamı...Sır dolu İstanbul, kültür mozaiği, dinlerinin şaşırtıcı çeşitliliği ve gizlediği sırları ile XXI.

Responsive image
YAZAR
Gisele
DOSYA BOYUTU
1,23 MB
YAYIN TARIHI
2009
DIL
Türkçe
ISBN
9789758915217

PDF formatında Sır Dolu İstanbul. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Sır Dolu İstanbul kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Sonuçta ben neyim? Bir Fransız mı, Türk mü, Hıristiyan mı, Müslüman mı, Mesih’in ge­lişine inanan Yahudilerin soyundan biri mi?-Aslında sen bunların hepsisin… Yani İstanbul gibisin. Bu gün bu kadar önemliyse, bu kadar etkileyiciyse bu şehir, eskiden Bizans, Konstantinopolis, İslambol, Asitâne, Der-Saadet olduğu içindir. Bu muhteşem geçmişin izlerini ve kokusunu içinde barındırmasa, İstanbul da deniz kıyısında bulunan diğer binlercesi gibi sadece güzel bir kent olarak kalırdı. Günlerden bir gün, Alice eski bir seyahat çantasının içinde tüm yaşamını alt üst edecek bir not defteri bulur. Bu bulgu, aile sırlarının ve tabularının parçalanıp ortaya çıktığı heyecan verici bir araştırmanın başlangıcı olur…Sır dolu İstanbul, kimlikleri ile ilgili yalanları gizlendikleri yerden çıkarmak amacıyla geçmişin karmaşasını araştıran kahramanları sahneye koyar. Kökenlerini arama, onları Türkiye ile ilgili düşler kuran ünlü tarihî kişilerin izleri üzerinde şaşırtıcı buluşlara kadar götürür: Bir sözüm ona Mesih, ünlü bir Fransız ozan, deniz fenerleri inşa eden biri, bir Osmanlı saray ressamı…Sır dolu İstanbul, kültür mozaiği, dinlerinin şaşırtıcı çeşitliliği ve gizlediği sırları ile XXI. Yüzyılın başlarındaki İstanbul üzerine bir kurgudur. Bu büyüleyici Türk kentinde geçen hem gerçekçi hem de destansı bir romandır.İnce Kapak: Baskı Yılı: 2009e-Kitap: Sayfa Sayısı: 237Baskı Yılı: 2009Dili: TürkçeYayınevi: Gita Yayınevi 


27.69 TL. Sır dolu İstanbul, kimlikleri ile ilgili yalanları gizlendikleri yerden çıkarmak amacıyla geçmişin karmaşasını araştıran kahramanları sahneye koyar.